pondělí 17. října 2016

Vy ještě neznáte Free Art Friday?

Máte doma malá umělecká díla, ale nevíte kde vystavovat? Nebo snad máte rádi umění a rádi byste nějaké vlastnili, ale máte pocit, že je moc drahé? Ať patříte do kterékoliv skupiny, nebo do obou najednou, Free Art Friday je přesně akce pro vás. Ta poslední probíhala v krásných prostorách Nákladového nádraží Žižkov.Nápad pořádat Free Art Friday se do České republiky dostal z Anglie. Nedostal se sem sám, ale díky Lucii Bártové, která se za podpory přátel rozhodla tento festival pořádat i zde. Cílem Free Art Friday je pomoci začínajícím umělcům dostat se do povědomí veřejnosti.
V čem vlastně Free Art Friday spočívá? Registrovaní vystavovatelé poskytnou na Free Art Friday některá ze svých děl, kde si je mohou během celého večera (dne) návštěvníci prohlížet. Pokud někoho dílo zaujme natolik, že by ho chtěl mít, může si jej zdarma odnést domů. Jedinou podmínkou je dílo vyfotografovat a sdílet jej dále na sociálních sítích.To není zase tak obtížné, ne? Pokud i vás myšlenka zaujala, tak jako mě, určitě si nenechte ujít další, který podle mých tajných informací je naplánován na začátek prosince. Události samozřejmě můžete sledovat na sociálních sítích https://www.facebook.com/freeartfridaypraha/ a brzy snad i na webu www.freeartfridaypraha.cz
Pomalu rozmýšlím, na jaké místo si svůj první umělecký kousek dám. Chce to něco originálního, neobvyklého, co by zaujalo. Kam myslíte, že by to šlo? Napište mi, nebo třeba rovnou přijďte :-)Žádné komentáře:

Okomentovat